EVA TRNKOVÁ


Vystudovala jsem VŠE v Praze, po škole jsem se vrátila do Českých Budějovic a věnovala jsem se své profesi. Než jsem nastoupila na mateřskou, pracovala jsem jako finanční ředitelka. Nyní jsem pátým rokem na mateřské dovolené a prvním rokem je to 100% mateřská, předtím jsem se částečně věnovala své profesi.

S dcerami a manželem žijeme v domě se zahradou na okraji Budějovic, máme malého psa.

Montessori mi doporučily mé kamarádky. S první dcerou jsem od šesti měsíců chodila na kurz pro maminky s batolaty ke Kristýně Beránkové, absolvovala jsem kurzy paní Evy Štarkové.

Obojí mne nadchlo, postupně jsem začala s montessori i doma, hledala nové zdroje na internetu, v knihách. Montessori přístup se snažím aplikovat ve všem – snažím se, aby děti měly doma připravené prostředí, i když v kombinaci jejich věku to momentálně bývá trochu obtížné. Pro volný čas nám hledám zajímavé aktivity ať už doma nebo venku. U nových hraček uvažuji, jaký mají přínos z pohledu montessori.

Čím jsou děti starší a čím jich mám víc, tím smysluplnější mi montessori přístup připadá a jsem si jistější, že dělám správně.

FacebookSdílejte

Podívejte se také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

Komentáře

  • Zuzana Kašparová on Co je “montessori doma”A také se podívejte na náš webinář na téma svoboda a hranice:-) https://dokazestosam.cz/webinare-new/svoboda-zodpovednost/ Míša W.
  • Zuzana Kašparová on Co je “montessori doma”Milý Vladimíre, pokud byste chtěl využít osobní kontakt - - či skype nebo telefon, Kamila
  • Zuzana Kašparová on Dítě v kuchyniDíky za váš pozitivní komentář a je skvělé, že se na svět umíte dívat očima
  • Vladimír Dědek on Dítě v kuchyniMusím potvrdit, že angažovanost dětí v kuchyni je super. Doma jsem ze dřeva udělal schůdek