Hostíme Inspirace


Pravidelné večerní besedy (nejen) pro rodiče

Hostíme Inspirace. Zveme i Vás!

Nadcházející podzim přinese spoustu dlouhých večerů, při kterých je fajn zajít se svým partnerem či
kamarádkou/kamarádem na něco dobrého, popovídat si a třeba se i něco nového dozvědět.
Abychom vám aspoň některý z těchto večerů takto zpříjemnili, připravili jsme si pro vás několik
přednášek velice inspirativních lidí, kteří třeba i nám pomohli v náročných životních situacích nebo
nás naučili dívat se na svět trochu jinýma očima.

Čeká vás příjemná atmosféra chladných večerů, něco dobrého k zakousnutí i na zahřátí a k tomu
navíc zajímavé informace.
A na koho se u nás můžete těšit?

 

Jan F. Bím – Přechodové rituály

Středa 7. 11. 2018 od 18 – 21h

„Možná jste si také všimli, že velké množství lidí v naší společnosti se chová ve 30 jako puberťáci, ve 40 ještě žijí u maminky a v 60 mají umělý obličej dvacetiletého, více jak 50% manželství se rozvede. Proč tomu tak je?“

Je možné, že jedním z hlavních důvodů je absence přechodových rituálů v naší společnosti a tím chybějící iniciace do jednotlivých životních etap. Je totiž těžké vyprostit se z jednoho myšlenkového vzorce a přirozeně vstoupit do jiného, který nová etapa vyžaduje.

Rituál nebo nějaký jiný transformační proces nám pomůže vzorce našeho vnímání přenastavit. Všechny přechodové rituály mají minimálně dvě důležité fáze – proces oddělení a proces přijetí. Oba procesy se provádějí nějakými úkony „navenek“ a při nich se odehrává důležitá změna „uvnitř“, která mění účastníky rituálu. Některými rituály může „adept“ projít sám, obvykle ale potřebuje součinnost dalších osob.

Ano, v dnešním spotřebním a přetechnizovaném světě chybí rituály… proč jsou ale pro život potřebné a jak se k nim vrátit třeba skrze naše děti, nám poradí průvodce, poutník a velice inspirující osobnost Jan František Bím.

 

PhDr. Ilona Špaňhelová – Puberta – dospívání

Úterý 13. 11. 2018 od 18 – 21h

„No mami, ty ses asi zbláznila?“ „Hlavně mě před nima prosím Tě, neztrapňuj…“

„Proč zrovna já musím takový rodiče!“

Znáte to?…dospívání… nelehké období života nejen pro děti, ale i pro nás rodiče. Jak ho na obou stranách co nejlépe přežít, jak s puberťákem správně komunikovat … Co naše dítě v tomto věku prožívá? Jak se mění? Jak mu můžeme pomoci my a nezbláznit se z toho, nám přijde povyprávět známá dětská psycholožka Ilona Špaňhelová.

I když se snažíme sebevíc, někdy nám komunikace s dospívajícími prostě nefunguje… Čteme různé příručky, chodíme na semináře, ale každé dítě je jedinečné, na každého funguje něco jiného. Nejdůležitější v tomto období je láska a přijetí, které bychom měli svým dětem dávat najevo úplně nejvíc. Někdy se v tomto období trápíme my, že nejsme dobří rodiče, někdy naše dítě, že mu nerozumíme.

Pokud zrovna tímto obdobím procházíte, nebo vás teprve čeká, přijďte si trochu odpočinout a posdílet vaše zážitky s ostatními. Uvidíte, že v tom rozhodně nejste sami.

 

Ing. Dita Žváčková – Ochutnávka nenásilné komunikace 

Pátek 7. 12. 2018 od 18 – 21h

„Nezdržuj a pojď, spěcháme!“ Každý den se ocitáme v situacích, kdy se zájmy dospělých střetávají se zájmy a potřebami dětí. Někdy si myslíme, že mít hotový oběd v určitou hodinu je méně důležité než to, jak si užijeme čas spolu se svými dětmi.

Jak vidět svět jeden druhého. Jak stavět mosty. A jak přes ně chodit. S našimi dětmi, rodiči, partnery, známými i neznámými lidmi, sami se sebou. Jak se postavit sám za sebe? Jak reagovat na světy ostatních. Jak tyto světy propojovat, aniž bychom se zraňovali. Svět emocí – jak to v  něm funguje a jak v něm žít se svými emocemi a s emocemi druhých. Svět našich potřeb.

Co si na kurzu vyzkoušíte? Budeme trénovat 4 kroky Nenásilné komunikace, vstup do situace, prosba na konci, naslouchání, doptávání pro porozumění, zažití být slyšen, všímavost vůči svým emocím a potřebám.

 

Přijďte nasát nové informace, třeba je hned doma využijete :o) Bude Vás čekat příjemné prostředí, teplé občerstvení a inspirativní lidi. Vstupné: 350Kč včetně občerstvení. Registrace nutná na: registrace@zijememontessori.cz

Těšíme se na Vás!

 

FacebookSdílejte

Podívejte se také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

Komentáře


Zavřít