Hurá, puberta!


Kdy a jak byste s puberťákem měli řešit náročná témata jako sex, drogy a alkohol? Kde a jak nastavit hranice, kolik svobody dopřát, jak se vyrovnat, že ne všechny konflikty "vyhrajete"? 

PhDr. Ilona Špaňhelová – téma „Puberta – dospívání“

„No mami, ty ses asi zbláznila?“ „Hlavně mě před nima prosím Tě, neztrapňuj…“

„Proč zrovna já musím mít takový rodiče!“

…Dospívání.. nelehké období života nejen pro děti, ale i pro nás rodiče. Jak toto období co nejlépe přežít, nám přijde povyprávět dětská psycholožka Ilona Špaňhelová

Znáte to?…Váš syn vám najednou doslova přeroste přes hlavu… má boty č. 42… Vaše dcera vám ráno tajně krade řasenku a maluje se do školy… přestáváte si rozumět…chcete vaše děti v tomto období podpořit, ale nejste si jistí jak….

Dospívání… nelehké období života nejen pro děti, ale i pro nás rodiče. Co naše dítě v tomto věku prožívá? Jak se mění jeho těla a jeho psychika? Jak prožívají dívky svou první menstruaci? A jak se cítí kluci?

I když se snažíme sebevíc, někdy nám komunikace s dospívajícími prostě nefunguje… Čteme různé příručky, chodíme na semináře, ale každé dítě je jedinečné, na každého funguje něco jiného. Nejdůležitější v tomto období je láska a přijetí, které bychom měli svým dětem dávat najevo úplně nejvíc. Někdy se v tomto období trápíme my, že nejsme dobří rodiče, někdy naše dítě, že mu nerozumíme.

Pokud zrovna tímto obdobím procházíte, nebo vás teprve čeká, přijďte posdílet vaše zážitky s ostatními. Uvidíte, že v tom rozhodně nejste sami.

Jak svým dětem můžeme pomoci my a nezbláznit se z toho, nám přijde povyprávět známá dětská psycholožka Ilona Špaňhelová.

 

Kdy? Úterý 13. 11. od 18 – 21h

Kde? Montessori Institute Prague, Na sekyrce 2, Praha 6

Vstupné: 350 Kč          REGISTRACE TU

 

Přijďte, bude legrace :o)

FacebookSdílejte

Podívejte se také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

Komentáře


Zavřít