Partneři


Eschovka

www.eschovka.cz

Váš prostor pro sdílení materiálů pro děti.


HORMÉ networking & education

Kamila foto

Kamila Murariková

www.rostemeprozivot.cz

Aktivně usilujeme o vytvoření bezpečného prostoru pro dialog a propojování české montessori komunity. Jsme pořadatelem prodejní výstavy kvalitních a smysluplných hraček Rosteme pro život a máme záměr uspořádat ve spolupráci s dalšími organizacemi českou národní montessori konferenci.

 


Proč jsem se stala partnerem klubu? Dává mi smysl, aby komunita podobně smýšlejících rodičů a pedagogů měla svůj prostor, kde najde potřebné informace a může sdílet své otázky, prožitky, názory nebo tipy. Zrod časopisu a posléze vznik klubu Žijeme Montessori sleduji od prvních krůčků. Líbí se mi, jakým způsobem tento prostor Soňa tvoří.

Kamila Murariková

HORMÉ networking & education


Marché Montessori

Logo Marché by Miraclewww.marche.cz

Petra Bílská

 

Vzdělávací přístup Marie Montessori je postaven na základě jejích pozorování toho, co děti opravdu potřebují a co prospívá a přispívá jejich samostatnému rozvoji. Maria Montessori viděla něco, co nikdo jiný neviděl. Viděla, že děti chtějí a potřebují důvěru, svobodu, respekt i inspiraci. A to jim nabídla. Zbytek světa to ještě nepochopil, i přesto, že její výsledky byly ověřeny výzkumem i praxí.

Tyto myšlenky a přístup nám dávají obrovský smysl. S otevřeným srdcem a myslí se snažíme pedagogiku Marie Montessori maximálně následovat. Naším posláním je získané poznatky, vlastní zkušenosti i praxi předávat dál a pomocí našich činností inspirovat rodiče i učitele. Věříme Montessori a také tomu, že můžeme přispět naší společnosti a „zlepšit“ tento svět 🙂 

  


Montessori hračkystažený soubor

www.montessorihracky.cz

lucie.tamasova2

Lucie Tamášová

Jsme rodinná firma, která se specializuje na dovoz Montessori pomůcek do České republiky a prodej kvalitních dřevěných hraček od českých i zahraničních výrobců.

Celkově máme v naší nabídce několik set produktů. V první řadě prezentujeme naše Montessori pomůcky těchto kategorií: smyslová výchova, matematika, jazyk, zeměpis, biologie, praktický život, pro nejmenší, a ostatní. Všechny pomůcky jsou z kvalitního materiálu, většinou z lipového, či bukového dřeva.

Na druhém místě máme v katalogu dřevěné hračky od různých dodavatelů. Při jejich výběru jsme se soustředili vždy na to, aby hračka byla jak estetická, dítě přitahující, tak smysluplná. Aby díky ní naše děti mohly poznávat tento svět. Aby podporovala jejich fantazii a kreativitu a rozvíjela jejich dovednosti.

Dále máme magnetické stavebnice, hudební nástroje, hračky na ven a velmi zajímavou sekci „Já, příroda a vesmír“, která děti učí o jejich těle, našem vesmíru a přírodě kolem nás, také díky živým sadám.

V neposlední řadě prodáváme knihy, které ovlivnily naši rodičovskou dráhu…  Knihy nejen od Marie Montessori, ale také od lidí, kteří mají podobné smýšlení, cítění a pohled na svět.

Protože nám nejde jen o prodej pomůcek, ale hlavně o rozšíření povědomí o montessori způsobu výchovy a vzdělávání, kromě prodeje se snažíme také pomáhat školkám a školám v chudších částech naší planety. O projektech, které teď podporujeme, se můžete dozvědět zde

Naši činnost chápeme také jako poslání a potěšení pro nás všechny. Baví nás to, co děláme. Máme radost z toho, když můžeme pomáhat vytvářet o něco hezčí domov pro naše děti, ve kterém se budou cítit dobře a ve kterém mohou naplno rozvíjet své schopnosti.


Starchild  s.r.o.images

www.starchild.cz

Je jediným autorizovaným distributorem značek Nienhuis Montessori, Toys for Life a Educo pro Českou republiku:

Nienhuis Montessori – nabízíme kompletní sortiment Montessori výukového materiálu, knih, nábytku i ostatních doplňkových produktů. Kvalita Montessori materiálu značky Nienhuis splňuje všechny normy a certifikace včetně certifikátu AMI a především je prověřena desítkami let užívání spokojenými zákazníky.

Toys for Life – dovážíme ucelenou řadu nadstavbového materiálu Toys for Life, který  rozšiřuje Montessori pedagogiku. S těmito kreativními pomůckami děti hravou formou opakují a propojují své dosavadní poznatky a zkušenosti.

Educo – dodáváme didaktický materiál, doplňkové pomůcky i hračky značky Educo, který také podporuje metodu Marie Montessori.


Partnerem klubu Žijeme Montessori jsme se stali proto, že rádi spolupracujeme na smysluplných projektech. Jako rodiče vnímáme klub Žijeme Montessori jako společné místo pro sdílení a šíření aktualit, článků, inspirace a dalších nápadů spojených nejen s Montessori, ale hlavně se svobodným vývojem našich dětí. Jako distributor Montessori pomůcek tento projekt podporujeme, protože pomáhá rozšiřovat Montessori filozofii mezi odbornou i širokou veřejnost a představuje ji jako báječnou příležitost pro přirozenější vzdělávání. A to je i naší vizí.

Zuzka a Jirka Pelcovi, 

StarChild s.r.o. – distributor Nienhuis Montessori, ToysforLife, Educo a Xyloba


FacebookSdílejte

Nejnovější články

Komentáře

  • Zuzana Kašparová on Co je “montessori doma”A také se podívejte na náš webinář na téma svoboda a hranice:-) https://dokazestosam.cz/webinare-new/svoboda-zodpovednost/ Míša W.
  • Zuzana Kašparová on Co je “montessori doma”Milý Vladimíre, pokud byste chtěl využít osobní kontakt - - či skype nebo telefon, Kamila
  • Zuzana Kašparová on Dítě v kuchyniDíky za váš pozitivní komentář a je skvělé, že se na svět umíte dívat očima
  • Vladimír Dědek on Dítě v kuchyniMusím potvrdit, že angažovanost dětí v kuchyni je super. Doma jsem ze dřeva udělal schůdek