Léto a montessori dítě


Zde je několik nápadů, jak si dítě může vyplnit své dlouhé nádherné letní dny a navrátit se do školy osvěženo, nasyceno a natěšeno:

  • Čtěte krásné, vhodné knihy (pamatujte, že škola má seznam doporučené literatury). U starších dětí mateřských školek začněte číst knížku s kapitolami,což se vyvine v opakující se rituál, na který se dítě bude těšit a na který bude vzpomínat s vřelostí a láskou. Dlouze si beze spěchu povídejte o lidech, navštívených místech, památkách a vůních. Poskytněte velké prázdné listy papíru a pastelky nebo akvarely a nabídněte je dítěti k nakreslení částí příběhu, který si pamatuje. Shromažďujte tyto výtvory do ručně vyrobené knihy ilustrací.
  • Odolejte potřebě shánět dítěti kamaráda nebo být sám pravidelně s tím kamarádem. Místo toho oceňte jeho schopnost najít si svou vlastní zábavu a zdroj aktivity. Schůzky na společné hraní s kamarády jsou v pořádku pro příležitostná setkání, ale děti si skutečně užívají své vlastní společnosti, když jim je dána příležitost si věci vyřešit a moci si pohrát se svou vlastní vynalézavostí.
  • Nebojte se nudy, protože to je cesta k nápadité a zajímavé činnosti podle vlastní volby dítěte.
  • Zajistěte dost dlouhé doby venkovního hraní se svobodou si stavět, hloubit, pracovat s lopatou a objevovat až do plného uspokojení. Odolejte spekulování a vybírání za dítě a namísto toho podpořte rozkvět jeho vlastního nápaditého úsilí při hře.
FacebookSdílejte

Podívejte se také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

Komentáře

  • Zuzana Kašparová on Co je “montessori doma”A také se podívejte na náš webinář na téma svoboda a hranice:-) https://dokazestosam.cz/webinare-new/svoboda-zodpovednost/ Míša W.
  • Zuzana Kašparová on Co je “montessori doma”Milý Vladimíre, pokud byste chtěl využít osobní kontakt - - či skype nebo telefon, Kamila
  • Zuzana Kašparová on Dítě v kuchyniDíky za váš pozitivní komentář a je skvělé, že se na svět umíte dívat očima
  • Vladimír Dědek on Dítě v kuchyniMusím potvrdit, že angažovanost dětí v kuchyni je super. Doma jsem ze dřeva udělal schůdek