Náš nový eBook je tady pro vás!


Montessori doma s dětmi do 3 let

Je to téměř 10 let, co se snažím uchopit a pochopit montessori a převést ho do praxe doma s našimi 3 dětmi. Jsou už velcí, dávno přerostli věk 0-3 roky, ale kdybych to mohla odžít znova, co bych udělala jinak? Ve stručnosti? Víc bych si to užila! 🙂

Setkávám se s tím, že maminky upadají do pocitu neschopnosti, když jejich dítě nevypadá jako na FB. Namísto spánku horečnatě do noci chystají aktivity a připravují prostředí – a stále to není DOST – protože dítě nespolupracuje! Jsou vyčerpané a jejich dítě to neocení.

Neexistuje totiž dokonalá montessori máma ani dokonale připravené prostředí. Neexistují správné poličky s aktivitami pro děti do 3 let. Protože každé dítě je jiné a je třeba je začít pozorovat.

Předávám rodičům, že je třeba žít autenticky. A to jde tehdy, když my ženy zpomalíme, jak si nejvíce umíme představit a vydělíme to dvěma! Začneme dýchat. Přestaneme stíhat všechno uklízení, praní a nákupy a kroužky a chystání připraveného prostředí. Přestaneme sledovat FB. Když se zastavíme a uvědomíme si, jak nám teď JE!

A v takový moment, kdy zachytíme záblesk sebe-uvědomění se můžeme každá vydat na svoji cestu montessori. Je to cesta, kterou může jít i roční dítě (a víte, jak pomalu roční děti chodí venku, že?!) a bude vás bavit.

Toto je jen kratičká část článku Ireny Kubantové „Montessori doma s dětmi do 3 let“, který si celý i s praktickými radami, třeba jak doma připravit pokojík pro vaše nejmenší můžete přečíst po zakoupení našeho eBooku.

Souhlasím s Irenou: já mít dneska tolik ucelených informací pohromadě, víc si to se svými dětmi užiju!

Tak si to užívejte i vy!

jednoduše klikněte sem: http://www.zijememontessori.cz/shop/casopisy/ebook-0-3/

A je to!

Vaše Hanka

 

FacebookSdílejte

Podívejte se také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

Komentáře

  • Zuzana Kašparová on Co je “montessori doma”A také se podívejte na náš webinář na téma svoboda a hranice:-) https://dokazestosam.cz/webinare-new/svoboda-zodpovednost/ Míša W.
  • Zuzana Kašparová on Co je “montessori doma”Milý Vladimíre, pokud byste chtěl využít osobní kontakt - - či skype nebo telefon, Kamila
  • Zuzana Kašparová on Dítě v kuchyniDíky za váš pozitivní komentář a je skvělé, že se na svět umíte dívat očima
  • Vladimír Dědek on Dítě v kuchyniMusím potvrdit, že angažovanost dětí v kuchyni je super. Doma jsem ze dřeva udělal schůdek