Táňa Kadlecová


 

Učila jsem na skvělé škole a potkala jsem se s řadou inspirativních lidí, u nás i v zahraničí. Proto když jsem otěhotněla, začala jsem přemýšlet nad tím, do jaké školky a školy budou chodit moje děti. Bydlíme nedaleko Prahy a věděla jsem, že chci žít na venkově, ne dojíždět do Prahy. Mezi vším, co jsem znala, jsem si vybrala Montessori pedagogiku, začala ji studovat a postupně jsem potkala několik úžasných učitelů, kteří sdíleli stejnou důvěru v děti a chtěli jim nabídnout to nejlepší možné prostředí, aby mohly rozvinout svůj potenciál.

Po absolvování národního Montessori diplomového kurzu jsem měla možnost studovat Montessori pedagogiku pro děti od 6 do 12 let u Jean Miller, Grega McDonalda a především Kay Baker. Montessori Mozaika má třídu pro nejmenší děti, školku a třídu základní školy, máme učitele z Čech i zahraničí, s AMI vzděláním. V současné době se připravuji na otevření programu pro dospívající, učím se od Jenny Hoglund, Davida Kahna, Patricie Pantano, Johna McNamary a dalších.


Základní škola a Mateřská škola Mozaika

foto-mozaikyPečujeme o děti ve věkových obdobích od narození do 12 let a v září 2017 otevíráme skupinu pro dospívající od 12 do 15 let.

Vytváříme pro děti přátelské prostředí, ve kterém…

 • získávají sebedůvěru a radují se z poznávání
 • mají vždy dostatek pozornosti
 • poznají nové kamarády
 • přemýšlejí o světě vlastní hlavou
 • mluví česky i anglicky

Naši učitelé absolvovali AMI trénink pro věková období 0-3, 3-6, 6-12 a 12-18 let.

„Milovala jsem svou práci,“ říká Táňa Kadlecová, ředitelka školy, když vysvětluje, jak vznikla Mozaika. „Měla jsem zkušenosti se vzděláváním dětí z Čech i ze zahraničí a viděla jsem, jak moc jsou děti ovlivněné různými přístupy učitelů. Pro ty své jsem si přála tu nejlepší školu na světě. Naštěstí jsem potkala několik lidí, kterým na dětech záleželo tak jako mně. Společně jsme založili Mozaiku.“

Záleží nám na vztazích

Ve třídě, mezi učiteli a taky s rodiči. Víme, že právě rodiče znají své děti nejlépe.

Na děti máme vždy dost času

Jeden vyučující se stará o 4-15 dětí. Díky tomu si všichni užijeme každodenní program v klidu a s úsměvem.

Zastáváme respektující přístup k dětem

Využíváme jejich silné stránky a přizpůsobujeme se potřebám každého z nich. Podporujeme v dětech samostatnost, zodpovědnost i zdravou zvědavost.

Chceme, aby se k nám děti těšily

Na kamarády, na nás i na to, co nového si dnes vyzkoušejí. Spokojené dítě je u nás na prvním místě.

„Objeli jsme asi deset školek v okolí. Chtěli jsme školku, kde budou s naším dítětem mluvit s respektem. Ale když jsme přijeli do Mozaiky, viděli to prostředí a skvělý přístup učitelů, málem jsme se rozplakali. Ani jsme nevěřili, že je to u nás taky možné.“ Anna, maminka

Více zde.

 

FacebookSdílejte

Podívejte se také

Jeden komentář “Táňa Kadlecová

 1. Kristýna Hrochová -

  Dobrý den,
  mám na Vás velkou prosbu, nemůžu zjistit, který autor na vašem webu napsal životopis lékařky Marii Montessori a v jakém roce, nebylo by prosím možné mi tyto informace poskytnout?

  Předem děkuji za odpověď,
  Kristýna Hrochová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

Komentáře

 • Zuzana Kašparová on Co je “montessori doma”A také se podívejte na náš webinář na téma svoboda a hranice:-) https://dokazestosam.cz/webinare-new/svoboda-zodpovednost/ Míša W.
 • Zuzana Kašparová on Co je “montessori doma”Milý Vladimíre, pokud byste chtěl využít osobní kontakt - - či skype nebo telefon, Kamila
 • Zuzana Kašparová on Dítě v kuchyniDíky za váš pozitivní komentář a je skvělé, že se na svět umíte dívat očima
 • Vladimír Dědek on Dítě v kuchyniMusím potvrdit, že angažovanost dětí v kuchyni je super. Doma jsem ze dřeva udělal schůdek