Institut Duhovka


Kurzy montessori pedagogikyduhovka

Akreditace Americké montessori společnosti.

Institut Duhovka je společností zapsanou v rejstříku škol a školských zařízení jako zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků, zabývající se vzděláváním dospělých, převážně učitelů, v oblasti montessori pedagogiky. Od léta 2012 nabízíme dva dvouleté výcviky v montessori pedagogice pro učitele – pro učitele mateřských škol (věk 2,5-6) a učitele nižších ročníků 1. stupně ZŠ (6-9 let). V létě 2015 rozšiřujeme kurz pro základní školu na rozsah celého 1. stupně (6-12 let). Oba kurzy jsou akreditované Americkou montessori společností (www.amsqh.org), Akreditační komisí pro vzdělávání učitelů v montessori USA – Montessori AccreditationCouncilforTeacherEducation (www.macte.org) a MŠMT ČR v rámci DVPP.

Americká montessori společnost

Ivana Janečková

Ivana Janečková

AMS je globálně působící organizací akreditující školy a vzdělávací programy pro učitele s více než 13.000 členy. Společnost byla založena v roce 1960 a od té doby byla vedoucí organizací šířící myšlenky montessori pedagogiky v USA. V dnešní době má AMS své členy, školy a programy pro učitele, na všech kontinentech. Duhovka je druhým vzdělávacím centrem nabízejícím akreditované AMS programy v Evropě, existují zde ale i další AMS programy pořádané pobočkami amerických tréninkových center.

Akreditace programu zaručuje účastníkům ucelený program předávající filozofii i metodiku montessori ve všech jejích oblastech, na teoretické i praktické rovině, s velkým důrazem na vyučovací praxi ve třídě. Kurzy se opírají o principy nastavené Dr. Marií Montessori a zároveň o poznatky současné vědy. Vyučujícími jsou zkušení vysokoškolsky vzdělaní lektoři s mezinárodními diplomy v montessori pedagogice a dlouholetou praxí ve třídě.

Praktické informace

Věk Akademická část Povinná praxe Oblasti
2,5-6 let Více než 360 hod. Alespoň 540 hod. Předmětové metodiky (praktický život, smyslová výchova, matematika, jazyk, přírodní vědy, umělecké předměty, atd.)Teoretické předměty (montessori filozofie, vývoj dítěte, řízení třídy, atd.)
6-12 let Více než 500 hod. Alespoň 1080 hod. Předmětové metodiky (matematika, geometrie a zlomky, jazyk, přírodní vědy, umělecké předměty, atd.)Teoretické předměty  (montessori filozofie, vývoj dítěte, řízení třídy, tvorba kurikula, atd.)

Absolventi

V průběhu uplynulých 3 let prošlo oběma výcviky přes 40 učitelů z ČR, ale i z ostatních států Evropy a z USA.

FacebookSdílejte


Zavřít