Montessori Institute Prague


Portrét1

Miroslava Vlčková

Montessori Institute Prague inspiruje a vzdělává děti, dospělé a učitele z celé České republiky. Vytváříme prostor a podporu pro naplňování lidského potenciálu.

Jsme mezinárodní akreditované výcvikové centrum Association Montessori Internationale (AMI) pro Českou republiku. Pořádáme celosvětově uznávané výcviky učitelů pracujících s dětmi ve věku 0-3, 3-6 a 6-12, kurzy pro asistenty těchto učitelů, kurzy základní znalosti Montessori pedagogiky pro rodiče a veřejnost a další krátkodobé kurzy zaměřené jak na Montessori pedagogiku, tak na jiné obory související se vzděláváním dětí i dospělých.

Pod naší záštitou a ve stejné budově také vznikly a působí jako vzorové pracoviště Montessori školy Andílek pro děti ve věku od 12 měsíců do 12 let, Montessori zařízení fungující dle mezinárodních AMI standardů.

Realizujeme výzkumné projekty v oblasti vzdělávání, projekty mezinárodní spolupráce a strategických partnerství a připravujeme Mezinárodní Montessori kongres, který se bude konat v roce 2017 v Praze.

Inspirujeme, žijeme a vzděláváme ryzí, neboli plně implementované, Montessori.

Kurzy montessori pedagogiky

Při vzdělávání montessori učitelů, rodičů a nadšenců spolupracujeme s Mezinárodní montessori asociací (AMI) a s její akreditací nabízíme jak obsáhlé diplomové výcviky, tak několikadenní specificky zaměřené kurzy a krátké semináře.

Od roku 2012 jsme pořádáme dvouleté diplomové kurzy pro asistenty raného dětství (věk 0-3 let), učitele mateřských škol (věk 3-6 let) a učitele základních škol (věk 6-12 let). Z krátkých kurzů každoročně pořádáme dvoutýdenní AMI kurz pro asistenty montessori mateřských škol, semináře o řízení montessori škol, neuropsychologii nebo Kurz základní znalosti montessori pedagogiky.

Zaměřujeme se také na výzkum, v současné době jde o dva projekty – montessori vzdělávání pro děti ve věku 12-18 let a mapování montessori škol v Čechách.

Praktické informace

Věk Přednášky a supervidovaná praxe Pozorování ve školách Praxe ve školách
0-3 let 450 hodin
3-6 let 600 hodin 90 hodin 80 hodin
6-12 let 750 hodin 90 hodin 120 hodin

Absolventi

Od roku 2012 pořádáme už 3. kurz pro věk 3-6 let, ze kterého máme 50 absolventů, ukončili jsme kurz pro věk 0-3 let (32 absolventů) a momentálně běží kurz pro učitele ZŠ s 38 studenty a další začne v roce 2016.

 

FacebookSdílejte

Nejnovější články

Komentáře

  • Zuzana Kašparová on Co je “montessori doma”A také se podívejte na náš webinář na téma svoboda a hranice:-) https://dokazestosam.cz/webinare-new/svoboda-zodpovednost/ Míša W.
  • Zuzana Kašparová on Co je “montessori doma”Milý Vladimíre, pokud byste chtěl využít osobní kontakt - - či skype nebo telefon, Kamila
  • Zuzana Kašparová on Dítě v kuchyniDíky za váš pozitivní komentář a je skvělé, že se na svět umíte dívat očima
  • Vladimír Dědek on Dítě v kuchyniMusím potvrdit, že angažovanost dětí v kuchyni je super. Doma jsem ze dřeva udělal schůdek